44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Boże Narodzenie 25 grudnia 2019r

Boże Narodzenie 25 grudnia 2019r

  1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego, który z miłości stał się jednym z nas.
  1. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii.
  1. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Podczas Mszy św. poświęcenie owsa. W piątek, 27 grudnia, wspominamy Św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy Św. Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitw w intencji dzieci. Błogosławieństwo niemowląt i małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.
  1. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od soboty 28 grudnia. Program kolędy podamy jutro.
  1. Dzieci związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi odwiedzają w tym czasie domy, kolędują i kwestują na rzecz potrzebujących rówieśników. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Amazoni. Dzieci z naszej parafii podejmą również posługę Kolędników Misyjnych w sobotę 28 grudnia od godz. 11.00 do 14.00.

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram