44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 22 grudnia 2019r

Ogłoszenia parafialne – 22 grudnia 2019r

  1. Dziś w czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30. Przed nami jutro roraty o godz. 17.00, na które zapraszamy szczególnie dzieci – podsumujemy tegoroczne spotkania, którym towarzyszył kardynał Stefan Wyszyński i nagrodzimy najwytrwalszych. Zapraszamy na ostatnie roraty we wtorek rano.
  1. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. O północy przyjdźmy na Pasterkę, by na wzór pasterzy betlejemskich z radością powitać Nowonarodzonego Zbawiciela. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy wspólne śpiewanie kolęd w świątyni.
  1. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.
  1. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W piątek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci. Tego dnia na Eucharystię o godz. 17.00. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które przyjęły sakrament chrztu św. w tym mijającym roku – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
  1. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od soboty 28 grudnia.
  2. Dziękujemy bardzo serdecznie parafianom, którzy zaangażowali się w dzieło przedświątecznego posprzątania naszej świątyni oraz pomogły przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła. Dziękujemy za ofiarowanie pięknych choinek. Bóg zapłać.
  3. Zakończyło się roznoszenie opłatków do naszych domów. Siostry serdecznie dziękują za przyjęcie i miłe spotkania oraz za złożone ofiary. Można jeszcze nabyć opłatki w zakrystii.  
  4. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa przekazaliśmy ofiarę 490 zł. zebraną do puszek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
  5. Polecamy świąteczne podwójne numery Niedzieli z kalendarzem i z płytą, Idziemy ze  śpiewnikiem kolęd a także kalendarzem oraz Gościa Niedzielnego z tekstem Ewangelii i modlitwą na wieczerzę wigilijną. Papież Franciszek napisał specjalny list, w którym wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. Treść tego listu znajdziemy w Niedzieli i w Gościu Niedzielnym.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Brzezińska, Józef Ślusarczyk. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram