Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2019r

1. Wpatrujemy się dziś oczyma wiary na niebieskie Jeruzalem, gdzie Pan Bóg przebywa ze swoimi świętymi. Radujmy się ze zwycięstwa niezliczonych zastępów zbawionych i prosimy o orędownictwo za nami, pozostającymi na drodze ku świętości. Oddając cześć wszystkim mającym udział w chwale Chrystusa, odnówmy w sobie pragnienie żarliwej więzi ze Zbawicielem.
  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 w kościele, a na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 12.00. Po niej procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po mszach św. modlitwy wypominkowe. Nieszpory żałobne o godz. 16.30 a po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  1. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).