Ogłoszenia parafialne – 27 października 2019 r.

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
  1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych. W czwartek ostatnie nabożeństwo. A ponieważ jest to dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych to zachęcamy dzieci, aby przyszły wcześniej, na godz. 16.30 do Domu Parafialnego ubrane w stroje przypominające postaci wybranych przez siebie świętych. Po wspólnym spotkaniu przejdziemy w korowodzie do kościoła na różaniec.
  1. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  2. W sobotę 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będą sprawowane trzy Msze św. o godz. 7.00 i 10.00 i 17.00 w kościele. Po mszach św. modlitwa wypominkowa, a wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. Do chorych udamy się wyjątkowo w drugi piątek miesiąca – 8 listopada.
  4. Od listopada do kwietnia wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.
  5. Przyszłą niedzielę – 3 listopada, przeżyjemy jako Rocznicę poświęcenia naszej świątyni parafialnej, która odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej została poświęcona przez bp. Bohdana Bejze 5 listopada 1972 r. Tego dnia na mszy św. o godz. 17.00 ks. arcybiskup Grzegorz Ryś dokona uroczystego poświęcenia nowego marmurowego ołtarza w naszym odnowionym prezbiterium. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej parafii, do której przybędzie z posługą pasterz naszej archidiecezji.
  6. Nasi ministranci rozprowadzają przed kościołem znicze na groby. Nabywając je wesprzemy fundusz ministrancki.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na misje. W Dzień Papieski przekazaliśmy ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz na WSD w Łodzi Bóg zapłać.
  8. W prasie katolickiej znajdziemy artykuły poświęcone Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnieniu Wiernych Zmarłych. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest piękny film o objawieniach w Lourdes. Jest do odebrania kolejny numer Różańca i Tak Rodzinie.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Brzozowską. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00.  Wieczny odpoczynek…