44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 29 października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 29 października 2017 r.

  1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Dziękujemy wszystkim a szczególnie dzieciom za ich modlitewną obecność na nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy we wtorek na ostatnie nabożeństwo. A ponieważ jest to dzień przed Uroczystością Wszystkich świętych to zachęcamy dzieci, aby przyszły wcześniej, na godz. 17.00, ubrane w stroje przypominające postaci wybranych przez siebie świętych.
  2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  3. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, będą sprawowane trzy Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 w kościele, a o godz. 10.00 na cmentarzu w kaplicy św. Barbary. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z sakramentami świętymi udamy się do chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi, do której zachęcamy ponieważ z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.00
  5. Od listopada do kwietnia wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 45 rocznica konsekracji naszego kościoła. Odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej został konsekrowany przez  bp. Bohdana Bejze 5 listopada 1972 r.
  7. W miniony piątek zamontowano 2 nowe witraże w prezbiterium, które są darem od Rolniczo – Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczercowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za tę piękną inicjatywę wdzięczności Bogu z racji zbliżającego się Jubileuszu 25 – lecia istnienia mleczarni. Bóg zapłać.
  8. W prasie katolickiej znajdziemy artykuły poświęcone Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnieniu Wiernych Zmarłych. Jest do odebrania kolejny numer Różańca.
  9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Feliksa Kusiaka oraz Beaty Rzepkowskiej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram