44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 29 października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 29 października 2017 r.

  1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Dziękujemy wszystkim a szczególnie dzieciom za ich modlitewną obecność na nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy we wtorek na ostatnie nabożeństwo. A ponieważ jest to dzień przed Uroczystością Wszystkich świętych to zachęcamy dzieci, aby przyszły wcześniej, na godz. 17.00, ubrane w stroje przypominające postaci wybranych przez siebie świętych.
  2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  3. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, będą sprawowane trzy Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 w kościele, a o godz. 10.00 na cmentarzu w kaplicy św. Barbary. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z sakramentami świętymi udamy się do chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi, do której zachęcamy ponieważ z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.00
  5. Od listopada do kwietnia wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 45 rocznica konsekracji naszego kościoła. Odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej został konsekrowany przez  bp. Bohdana Bejze 5 listopada 1972 r.
  7. W miniony piątek zamontowano 2 nowe witraże w prezbiterium, które są darem od Rolniczo – Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczercowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za tę piękną inicjatywę wdzięczności Bogu z racji zbliżającego się Jubileuszu 25 – lecia istnienia mleczarni. Bóg zapłać.
  8. W prasie katolickiej znajdziemy artykuły poświęcone Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnieniu Wiernych Zmarłych. Jest do odebrania kolejny numer Różańca.
  9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Feliksa Kusiaka oraz Beaty Rzepkowskiej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram