44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne

Żyzna gleba drogą do nieba…” – 23 września w Łodzi, w kościele ojców Jezuitów wspólnota „Mocni w Duchu” organizowała warsztaty muzyczne dla dzieci w których również wzięło udział 16 dzieci i kilkoro ich rodziców z naszej parafii. Spotkanie trwało cały dzień i miało charakter warsztatowy. Dzieci podzielone były na grupy wiekowe, uczyły się tańca, śpiewu i gry na instrumentach. Centrum warsztatów była Eucharystia – najcenniejsze spotkanie z kochającym i dającym się nam Bogiem.

Przypowieść o Siewcy to Słowo, które prowadziło nas cały dzień. Pan Jezus, który wychodzi każdego dnia i rzuca ziarno swojego Słowa, aby padło w każde ludzkie serce, aby wzrastało i wydało dobry owoc. Warsztaty muzyczne dla dzieci to doświadczenie Kościoła żywego, radosnego, wspólnoty w której żyje i działa Pan Jezus. Około tysięczna grupa dzieci w świątyni śpiewająca słowa piosenki: „Smutek zamieniam w radość, płacz zamieniam w wesele – Jestem Panem, Jestem Panem…„ – to nie były jedynie słowa pochodzące od dzieci – ale to była MOC modlitwy uwielbienia i wiary zanoszona do Nieba.

Końcowym punktem była prezentacja utworu opracowanego przez poszczególne grupy warsztatowe. W tańcu i śpiewie uwielbialiśmy naszego Boga. Na koniec każdy otrzymał mały upominek, maleńką roślinkę, jako symbol naszych serc, w których JUŻ ROŚNIE dobro, radość i piękno – naszym zadaniem teraz jest to pielęgnować i pomagać by wzrastało nadal.

Warsztaty się skończyły ale, COŚ w nas zostało … i rośnie  

s. Barbara FMM

 

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram