44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 8 października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 8 października 2017 r.

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Wczoraj duchowo łączyliśmy się z modlącymi się na różańcu na granicach naszej Ojczyzny. Zapraszamy na procesję różańcową ulicami Szczercowa, dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Niedziela – 8 października przeżywana jest jako Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wesprzyjmy swoją ofiarą złożoną do puszki Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą zdolną młodzież w dziele edukacji.
  1. 13 października (w piątek) będziemy przeżywać ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy w procesji wokół kościoła z modlitwa różańcową. Serdecznie zapraszamy do uczczenia Pani Fatimskiej w 100 rocznicę Jej objawień. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
  2. 14 października – to Dzień Edukacji Narodowej. W nabożeństwie różańcowym obejmiemy modlitwą wszystkich nauczycieli.
  1. Tego dnia w Łasku odbędzie się Pielgrzymka Rodziny Różańcowej. Zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd.
  1. Rozpoczynamy akcję zbierania podpisów pod Obywatelskim Projektem „Zatrzymaj aborcję”. Kartki wyłożone są na stoliku pod chórem. Potrzebny jest dowód osobisty.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jako wsparcie dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę gospodarczą. Chcemy poinformować, że zakupiono olej opałowy do ogrzewania świątyni oraz, że w tym miesiącu będą zainstalowane 2 witraże w okrągłych oknach przy ołtarzu jako dar naszej szczercowskiej Mleczarni za racji zbliżającego się Jubileuszu 25 – lecia jej istnienia. Tworzony jest również projekt wystroju wnętrza świątyni szczególnie, w pierwszej kolejności, jej prezbiterium.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Leokadia Szymczyńska. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Post navigation

  Next Post :
Previous Post :   
error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram