Ogłoszenia parafialne – 30 lipca 2017 r.

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki. Od 2 sierpnia rozpoczynamy zapisy na 37 Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę z którą pielgrzymuję grupa pątników z naszej parafii. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas mszy św. i nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem do Serca Jezusowego i Mszą św. o godz. 18.00. Chorych odwiedzimy do południa. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy św. porannej i nabożeństwa.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

6. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Jutro odbędzie się pogrzeb ś.p Wiesława Pabisia. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…