Uroczystość Wszystkich Świętych 2021

1. Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych ma bardzo radosny charakter, bowiem wspominamy tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 w kościele, a na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 12.00. Po niej procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po mszach św. modlitwy wypominkowe. Nieszpory żałobne po Mszy św. wieczornej. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.