Ogłoszenia parafialne 31.10.2021 r.

1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Dziękujemy wszystkim a szczególnie dzieciom za ich modlitewną obecność na nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo o godz. 16.15. W Bełchatowie w parafii Narodzenia NMP o godz. 19.30 rozpocznie się Noc świętych. To modlitewne, pełne radości spotkanie ze świętymi przeznaczone jest szczególnie dla młodych ludzi.
  2. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu odbywa się, już dziś i jutro, zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. w kościele o godz.: 7.00, 10.00 i  17.00, a po nich modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po wieczornej Eucharystii – Nieszpory Żałobne.
  4. Ze względu na pandemię przez cały listopad, (a nie tylko od 1 do 8) można codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go wyłącznie za zmarłych. Trzeba spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu oraz pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.
  5. Od listopada do kwietnia wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00 i 17.30.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Godzina święta od 16.00.
  7. Najbliższy piątek przeżyjemy jako Rocznicę poświęcenia naszej świątyni parafialnej, która odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej została poświęcona przez bp. Bohdana Bejze 5 listopada 1972 r. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych parafian. Od godz. 15.00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Koronka do miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej ponieważ z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.30.
  8. Od dzisiaj rozpoczyna w naszej parafii czteromiesięczne praktyki zakonne s. Agnieszka, Franciszkanka Misjonarka Maryi.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na misje. Można jeszcze przynosić stare, wycofane z użycia monety i banknoty a także drobne pieniądze będące aktualnie w obiegu: polskie grosze czy zagraniczne centy, funty, korony. Zbiórką tą wspieramy dzieła misyjne Księży Sercanów.
  10. Pragniemy poinformować o inicjatywie upamiętnienia postaci byłego naszego Ks. Proboszcza Józefa Komperdy. Przy wejściu na cmentarz na którym spoczywa ks. Józef, w rodzinnej miejscowości – Rogoźnik, staraniem kilku naszych parafian wybudowano pomnik. Na kamiennej podstawie umieszczona jest płyta z napisem: „Żywot wieczny racz dać Panie Ks. kan. Józefowi Komperdzie za 36 lat owocnej służby kapłańskiej – Parafianie – Szczerców 2021.” Nad tablicą wznosi się metaloplastyka przypominająca naszą szczercowską świątynię. Wyrażamy wdzięczność pomysłodawcom i wykonawcom tego dzieła. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pokrycie poniesionych kosztów. Zdjęcia ukazujące pomnik znajdują się poniżej oraz w gablocie przed kościołem.
  11. W gablocie także znajdują się informacje o pielgrzymce do Torunia na uroczystość XXX – lecia Radia Maryja.
  12. W prasie katolickiej znajdziemy artykuły poświęcone Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnieniu Wiernych Zmarłych. Jest do odebrania kolejny numer Różańca i Tak Rodzinie.