44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 26 września 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 26 września 2021 r.

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. O godz. 16.15 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W nowym roku szkolnym rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentów: Eucharystii (I Komunia św.) i bierzmowania. Msza św. i spotkanie dla uczniów klas III i dla ich rodziców o godz. 10.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII, VIII i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie.
 3. Przeżyliśmy rekolekcje ewangelizacyjne w związku z Jubileuszem naszej diecezji. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary tych, którzy w nich uczestniczyli. Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z przedstawicielami wspólnoty Galilea, która przewodniczyła rekolekcjom dla osób pragnących formować się na tej drodze.
 4. We wtorek 28 września przypada 10. rocznica święceń biskupich ks. abp. Grzegorza Rysia. Pamiętajmy w modlitwach o naszym orynariuszu.
 5. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w najbliższy wtorek o godz. 15.00. W tym roku spotkamy się przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Łaskiej.
 6. W środę święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 7. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie w tygodniu o godz. 17.15 a w niedziele o 16.15. W poniedziałki i środy zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych przed południem. Od godz. 15.00 możliwość spowiedzi podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Na mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za siostrę Teresę z racji przypadających tego dnia jej imienin.
 9. W sobotę wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. O godz. 18.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Jubileuszowa pielgrzymka do bazyliki archikatedralnej łódzkiej osób życia publicznego: parlamentarzystów, władz rządowych i samorządowych oraz radnych odbędzie się we wtorek 5 października w uroczystość́ Św. Siostry Faustyny.
 11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 3 października. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30. Zapisy chętnych u p. Pelagii Pietruszki.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są do odebrania nowe numery Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram