Ogłoszenia parafialne 6 czerwca 2021

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum naszego narodu.
  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe z procesją, a dziś o godz. 16.30. W czwartek ostatni dzień oktawy Bożego Ciała – o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo z procesją i błogosławieństwo wianków. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie uczestniczące w procesjach, na słodką niespodziankę.
  4. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W ramach Święta Eucharystii o godz. 21.00 rozpoczniemy 24 – godzinną modlitwę adoracyjną, a zakończymy w sobotę o godz. 21.37 przy pomniku św. Jana Pawła II. Na poszczególne godziny nocnej adoracji prosimy zapisywać się w zakrystii, natomiast na adorację w sobotę, w ciągu dnia zapraszamy parafian wg ustalonego porządku:

godz.   8.00 –   9.00:         Bednarze, Brzezie i Kościuszki

godz.   9.00 – 10.00:         Niwy i Trakt Puszczański

godz. 10.00 – 11.00:         Lubośnia, Józefina, Żabczanka i Podżar

godz. 11.00 – 12.00:         Rudzisko, Marcelów i Kolonia Szczercowska

godz. 12.00 – Jubileuszowa Msza św. 100 – lecie archidiecezji łódzkiej

godz. 13.00 – 14.00:         Załuże i Zagadki

godz. 14.00 – 15.00:         Podklucze

godz. 15.00 – 16.00:         Kozłówki i Grudna

godz. 16.00 – 17.30:         Szczerców

1. Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W przyszła niedzielę 13 czerwca odbędzie się zebranie rodziców i dzieci klas IV przed Rocznicą I Komunii św. po mszy św. o godz. 10.00. Uroczystość Rocznicy planujemy w niedzielę 20 czerwca o godz. 10.00.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, asyście, Żywej Róży, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, orkiestrze, policji i straży pożarnej. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym udało się zakupić nowe konstrukcje ołtarzy i kwiaty do ich dekoracji. Bóg zapłać.
  3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w ramach tacy gospodarczej.
  4. Zachęcamy do nabycia: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy. Przeczytamy wiele interesujących artykułów. Niedziela prezentuje sylwetki 6 nowo wyświęconych kapłanów.
  5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Dominik Różycki, Barbara Płuciennik, Genowefa Fułczyńska, Barbara Woźnicka i Irena Sobala. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…