44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 3 stycznia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 3 stycznia 2021 r.

  1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. Podsumowując miniony rok w naszej rodzinie parafialnej dziękujemy Bogu za 50 dzieci, które zostały włączone do wspólnoty Kościoła poprzez przyjęty sakrament chrztu św. 68 dzieci przystąpiło do I Komunii św. a 45 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Przed tym ołtarzem ślubowało sobie miłość 17 par zawierając związek małżeński. Odeszło z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności 65 osób (14 więcej niż rok wcześniej).
  2. Dzisiaj w niedzielę poprzedzającą uroczystość Trzech Króli po każdej Mszy św. Kolędnicy Misyjni przedstawią krótkie misterium. Zbiorą także ofiarę dla dzieci w krajach misyjnych.
  3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego (oprócz 14.00)
  4. 7 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorną Mszę św. poprzedzi Godzina Święta.
  5.  W piątek 8 stycznia przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  6. W ramach obchodów Roku Jubileuszowego 100 – lecia Archidiecezji Łódzkiej w najbliższą sobotę o godz. 12.00 odprawione zostaną w naszym kościele stacyjnym Msza św. i nabożeństwo, w których pochylimy się nad tematem chrztu i ekumenizmu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Codziennie od poniedziałku do soboty, od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. możemy adorować Najśw. Sakrament.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą oraz za przesłane na konto parafialne. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jerzy Muzyczak i Zenobia Malenta. Odbył się także pogrzeb zmarłego w II dzień świąt ks. Józefa Komperdy. Nie wszyscy mogliśmy pożegnać byłego naszego Proboszcza. Bp Marek Marczak będzie przewodniczył Mszy św. w Jego intencji w naszej świątyni 6 stycznia o godz. 12.00. Przybędą na nią także kapłani pochodzący ze Szczercowa. Relację z pogrzebu możemy obejrzeć na stronie internetowej naszej parafii. Pomódlmy się wspólnie za zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram