44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2021 r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

2. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami  C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

3. Nasi ministranci przygotowali kredę i kadzidło w małych torebkach, które możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.

4. Dziś przypada Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

5. Jutro pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Godzina święta od 16.00.

6. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7. W ramach obchodów Roku Jubileuszowego 100 – lecia Archidiecezji Łódzkiej w najbliższą sobotę o godz. 12.00 odprawione zostaną w naszym kościele stacyjnym Msza św. i nabożeństwo, w których pochylimy się nad tematem chrztu i ekumenizmu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W niedzielę, 10 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram