44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 6 września 2020 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 6 września 2020 r.

  1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie NMP. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej, a więc okazja by podziękować za tegoroczne zbiory oraz polecić Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej nowe zasiewy. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Wiesław Dura, który po przyjęciu świeceń kapłańskich w 1972 r. pracował przez 2 lata w naszej parafii jako wikariusz. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych i chlebów, którymi podzielimy się na zakończenie uroczystości. Przez cały jutrzejszy dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu według ustalonego porządku (…) Zachęcamy do włączenia się w modlitwę adoracyjną i do licznego udziału w uroczystościach odpustowych. Tego dnia porządek mszy św. niedzielny. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej.
  2. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym Eucharystia o godz. 10.00 będzie przeznaczona szczególnie dla dzieci, które od dziś będą otrzymywać pamiątkowe obrazki. Za tydzień na godz. 10.00 zapraszamy tylko dzieci z klas V, które będą przeżywać swoją Rocznicę I Komunii św. Pozostałe dzieci i osoby nie związane z Rocznicą prosimy o przyjście na inne msze. Dla dzieci rocznicowych i ich rodziców dwa spotkania: w środę i piątek po mszy św. wieczornej.
  3. Zebranie katechetów w czwartek o godz. 19.00
  4. W dzisiejszym Psalmie słyszymy Słowa: „Przyjdźcie radośnie śpiewajmy Panu, z weselem śpiewajmy Mu pieśni”. Zapraszamy wszystkich chcących wprowadzić słowo w czyn, do włączenia się w działające przy naszej parafii grupy muzyczne: zespół dziecięcy „Boże Nutki” – próby w soboty o godz. 11.00, schola młodzieżowa (od 7 klasy SP) – w soboty o godz. 13.30 i chór parafialny – próby w czwartki o godz. 19.00, w domu parafialnym.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można odebrać nowy numer „Różańca” i „Tak Rodzinie”.
  6. Komunikat ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia: Drodzy Bracia i Siostry, szybkimi krokami zbliżamy się do Jubileuszu 100-lecia powstania Diecezji Łódzkiej. Jubileusz ma głównie wymiar duchowy, ale chcemy też wyrazić naszą wdzięczność wobec Pana Boga za dar Diecezji Łódzkiej w wymiarze materialnym. Będzie to budujący się Dom Opieki „Pomocna Dłoń” w miejscowości Kaszewice. Dom Opieki dla ludzi starszych, potrzebujących wsparcia będzie oddany do użytku w styczniu 2021 roku. Przed nami jeszcze kosztowne prace wykończeniowe i wyposażenie tego obiektu. Dlatego ofiary na tacę złożone w niedzielę 13 września przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia. Niech każda złożona przez Was ofiara na ten cel będzie też konkretną odpowiedzią na zachętę Papieża Franciszka, „aby nasze parafie i wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności”.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Aurelię Zduńską. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram