44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 23 października 2016r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 23 października 2016r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie po mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym. W tym tygodniu będziemy się modlić szczególnie za misje
i misjonarzy.

2. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone zostały specjalne kartki wspominkowe. Możemy na nich wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

3. W imieniu pana Wójta zapraszamy do włączenia się w dzisiejszą akcję „Zdrowa i aktywna niedziela w Gminie Szczerców” połączoną z akcją charytatywną „Pomoc dla Kacperka”.

4. Spotkanie wspólnoty „Miłość i Miłosierdzie Jezusa” odbędzie się w środę o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

5. Tegoroczna Noc Świętych w katedrze Łódzkiej odbędzie się pod hasłem: Śladami świętych w poniedziałek 31 października o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych na wspólny wyjazd na to spotkanie.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodników katolickich: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. Polecamy także Kalendarz Maryjny wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego.

7. Parafia nasza otrzymała podziękowanie – Dyplom Wdzięczności za przekazanie ofiary na pojazdy misyjne w wysokości 1050 złotych w ramach Akcji św. Krzysztof 2016 – 1 grosz za 1 km. szczęśliwej jazdy, które składaliśmy przy lipcowym poświęceniu pojazdów.

8. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na misyjną działalność Kościoła. Przed tygodniem rozpoczęła się zbiórka ofiar na kontynuację remontu naszej świątyni. Wpływają pierwsze ofiary. Bóg zapłać. 

9. W intencji zmarłego ks. Wiesława Nawrockiego, który pracował w naszej parafii będzie odprawiona msza św. w najbliższą środę o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Henryka Dłużak. Polećmy ją miłosierdziu Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram