44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 15 grudnia 2019r

Ogłoszenia parafialne – 15 grudnia 2019r

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
 3. Jesteśmy po Adwentowym Dniu Skupienia. Można zgłaszać jeszcze adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię.
 4. Nasza parafia w przeszłości brała udział w akcji Caritas: „Rodzina – Rodzinie”, i przez wiele miesięcy przekazywała pomoc potrzebującej rodzinie syryjskiej. Od roku kontynuujemy to dzieło poprzez modlitwę w ramach nowej akcji „Różaniec za braci” i przekazujemy nadal ofiary dla potrzebujących w Syrii. Zapraszamy także dziś, w III niedzielę miesiąca, na modlitwę różańcową o godz. 16.15.
 5. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
 6. W środę na nowennie i Mszy św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych.
 7. Przedświąteczne sprzątanie kościoła planujemy w piątek od godz. 9.00, a w sobotę ubieranie choinek i przygotowanie żłóbka. Zapraszamy do pomocy wszystkie osoby chętne.
 8. Siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek – Podklucze

Wtorek – Załuże, ul. Klonowa, Jarzębinowa, Wiśniowa, Akacjowa, Lipowa

Środa – ul.  Kopernika, 11 Listopada, Polskiego Sierpnia

Czwartek – ul. Głowackiego, Pułaskiego, Żeromskiego, Poniatowskiego, Konopnickiej, Źródlana, Targowa, św. Floriana, 3 Maja

 1. W ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom możemy jeszcze nabyć tylko małe świece.
 2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na potrzeby Kościoła na Wschodzie przekazaliśmy 850 zł.
 3. Zachęcamy do lektury adwentowych numerów prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy jak kardynała Krajewski zamienił rzymski plac w dom dla ubogich. Jest jeszcze specjalny numer tygodnika rodzin katolickich Żródło poświęcony Eucharystii,
 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Hieronim Kucner i Antoni Borek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram