44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 24 listopada 2019 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 24 listopada 2019 r.

 1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
 1. Dziś po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.30 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia a po mszy św. o godz. 17.00 – wieczór uwielbienia.
 1. Podczas nowenny do Matki Bożej Niestającej Pomocy i mszy św. w środę będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych
 1. Zebranie katechetów odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.
 1. W sobotę przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.
 2. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Hasłem nowego roku duszpasterskiego będą słowa „Wielka tajemnica wiary”. – będzie to pierwszy rok realizacji trzyletniego programu duszpasterskiego poświęconego Eucharystii. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię zapraszamy na refleksję nad Ewangelią w każdą sobotę po mszy św. wieczornej do Domu Parafialnego.
 3. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary. 4 grudnia w środę, suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego w niej udziału.
 4. Na przełomie roku, we Wrocławiu odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taize z Francji. Co roku tysiące młodych w wieku od 16 do 35 lat przybywają na takie spotkania by szukać umocnienia w wierze. Zapraszamy na modlitwę w duchu Taize – jutro w poniedziałek o godz. 18.00 do domu parafialnego. Zapisujemy chętnych na to wyjątkowe spotkanie do Wrocławia.
 5. Siostry rozpoczynają roznoszenie poświęconych dziś w kościele opłatków na stół wigilijny według następującego porządku: (od godz. 10.00)

Poniedziałek – ul. Piłsudskiego (od końca do ul. Łaskiej), ul. Zachodnia

Wtorek – ul. Łaska, ul. Tenusa, ul. Narutowicza, ul. Wąska, ul. Szkolna, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Norwida, ul. Krótka, ul. Reymonta, ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta

Środa – ul. Częstochowska, ul. Rzeczna

Czwartek – ul. Praga (od Kościuszki do ul. Częstochowskiej)

Piątek – Kościuszki (pod lasem) i Kościuszki (od końca do ul. Praga)

Sobota – Marcelów, Rudzisko, Kolonia Szczercowska

 1. Zachęcamy do włączenia się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to XXVI edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pozyskane podczas akcji fundusze umożliwią zapewnienie dzieciom wakacyjnego wypoczynku, bezpłatnych posiłków, stypendiów oraz wsparcia w leczeniu.
 1. Tradycyjnie w niedzielę Chrystusa Króla ofiary złożone na tacę przeznaczone są na WSD w Łodzi. W imieniu Rektora i kleryków serdecznie za nie dziękujemy.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy: tygodnik Niedziela, który podejmuje temat zaangażowania świeckich w Kościele oraz Gość Niedzielny zawierający kalendarz z Janem Pawłem II.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Jana Kulińskiego, + Zofię Skupińską, + Mariannę Kieruzel, + Zenona Sobańca i + Józefę Bocian.  Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram