Ogłoszenia parafialne – 3 listopada 2019r

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Dziś na mszy św. o godz. 17.00 ks. arcybiskup Grzegorz Ryś dokona uroczystego poświęcenia nowego marmurowego ołtarza w naszym odnowionym prezbiterium.
  2. Trwa miesiąc modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Zachęcamy do uzyskiwania łaski odpustu zupełnego dla zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
  1. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. W piątek 8 listopada przed południem odwiedzimy chorych a wieczorem o godz, 20.00 nabożeństwo adoracyjne na które zapraszamy szczególnie młodzież przed bierzmowaniem. Za tydzień 10 listopada dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki do modlitwy.
  2. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  1. III Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 17 listopada. Łódzka CARITAS przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Papierowa torba dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 17 listopada do kancelarii parafialnej.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.
  1. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura prasy katolickiej.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Kamila Pietrzyka, Aldonę Chlebowską i Joannę Podracką.  Wieczny odpoczynek…