Ogłoszenia parafialne – 8 września 2019r

1. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową. Czcimy Maryję, naszą Patronkę w tajemnicy Jej narodzin. Sumę odpustową połączoną z podziękowaniem za tegoroczne plony o godz. 12.00 odprawi ks. Władysław Łojan, przebywający już na emeryturze wieloletni proboszcz parafii NMP Matki Odkupiciela w Łodzi, a w latach 1970 – 1972 wikariusz naszej parafii w Szczercowie. Zapraszamy także na przedłużenie świętowania urodzin Maryi na godz. 15.00 na plac za Domem Parafialnym.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych parafian przebywających na emigracji.

3. Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek po mszy św. wieczornej.

4. W piątek wieczorem rozpocznie się Kurs ewangelizacyjny „Nowe życie” dla osób, które pragną nawiązać lub odnowić swoją osobistą więź z Jezusem i Kościołem. Spotkania będą odbywać się w Domu parafialnym i w kościele przez całą sobotę i zakończą się Mszą św. w niedzielę. Zapisujemy chętne osoby nie tylko z naszej parafii.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawienia przez udział we Mszy św. Chcemy także włączyć się duchowo w akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się tego dnia we Włocławku. W ramach łączności duchowej zapraszamy do – wspólnej modlitwy w naszym kościele w sobotę o godz. 15.00.

6. Zebranie katechetów we wtorek o godz. 19.00

7. Pani sołtys Szczercowa przypomina o zbliżającym się terminie płatności III-ej raty podatku od nieruchomości.

8. Przekazujemy zaproszenie na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w najbliższy piątek 13 września w godz. od 12.00 do 14.00 w Ośrodku Zdrowia.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej. Bóg zapłać. Jutro przyjeżdzają do parafii wykonujący badania architektoniczne i konserwatorskie kaplicy na cmentarzu. Gotowe wyniki swych prac przedstawią Konserwatorowi zabytków i zostaną podjęte dalsze działania. Mamy także otrzymać projekt witraży do okien naszego kościoła. Prace naprawcze dachu rozpoczną się w najbliższych dniach.

10. Zachęcamy do nabycia tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Idziemy. Można także nabyć pięknie wydany i bogaty w treść Kalendarz Rolników na przyszły rok.