Ogłoszenia parafialne – 1 września 2019r

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku, szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, swoje imieniny obchodzi ks. arcybiskup Grzegorz Ryś. Otoczmy modlitwą naszego ordynariusza w jego ofiarnym posługiwaniu.
    4. W najbliższą niedzielę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – uroczystość odpustową naszej parafii. W polskiej tradycji ten dzień znany jest jako święto Matki Bożej Siewnej, a więc okazja by podziękować za tegoroczne zbiory oraz polecić Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Władysław Łojan, który po przyjęciu świeceń kapłańskich w 1970 r. pracował w naszej parafii jako wikariusz. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych i chlebów, którymi podzielimy się na zakończenie. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się duchowo poprzez 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne. W czwartek i piątek zapraszamy wiernych z poszczególnych miejscowości na adorację Najświętszego Sakramentu według ustalonego porządku (…) Zachęcamy do włączenia się w modlitwę adoracyjną i do licznego udziału w uroczystościach odpustowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, całą asystę, ministrantów, chór, orkiestrę i strażaków.
  4. Dobrze się składa, że przed odpustem w I czwartek i I piątek miesiąca będziemy mieli okazję do modlitwy i spowiedzi św. Do chorych udamy się w piątkowe przedpołudnie. W tym roku nasz odpust przypada w niedzielę, dlatego poza uroczystą Eucharystią chcemy zaprosić jeszcze na wspólne świętowanie urodzin Maryi, naszej Patronki na godz. 15.00 na plac za Domem Parafialnym.
  5. Archidiecezja Łódzka wraz z Oddziałem Regionu Łódzkiego Polskiej Rady Ekumenicznej otwierają Ekumeniczną Szkołę Biblijną. Jej celem jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego. Wykładowcy należą do różnych Kościołów chrześcijańskich. Pierwszy cykl wykładów w sposób szczególny będzie poświęcony Księdze Apokalipsy. Wykłady będą się odbywać w pierwsze soboty miesiąca od października 2019 r. do czerwca 2020 r. Zapisy od początku września w łódzkiej Kurii
  1. Polecamy lekturę prasy katolickiej – szczególnie specjalne wydanie Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W zakrystii jest do odebrania kolejny numer Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.
  2. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
  3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jarosława Kwiatkowskiego i Bogdana KubiaczykaWieczny odpoczynek…