Ogłoszenia parafialne – 11 sierpnia 2019r

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem.
  1. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

2. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy polecać Królowej Polski losy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej. Wójt i Rada Gminy Szczerców serdecznie zapraszają na tę uroczystość.

3. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Szczercowa będą miały miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 13.30 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  1. Bardzo gorąco dziękuję za życzliwe przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów zdążających na Jasną Górę z diecezji Toruńskiej i Pelplińskiej. Trwają zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę, do której od wielu lat dołączają się nasi parafianie. Chętni mogą zgłaszać się codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00.
  1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek po wieczornej mszy św.
  1. Dzisiejsze  ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać. Składam także serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli –  złożone w ramach tacy gospodarczej.

2. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płyta z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Szymczyńskiego. Wieczny odpoczynek…