Ogłoszenia parafialne – 28 lipca 2019 r.

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy. Dzisiaj w 4 niedzielę miesiąca – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30
  1. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 – Godzina Święta podczas której będziemy adorować Jezusa Eucharystycznego i modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia wspominamy także rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
  1. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych i starszych parafian udamy się z posługą sakramentalną przed południem.

2. 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

3. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas  wieczornej Eucharystii i nabożeństwa. Tego dnia w południe zatrzymają się w naszym kościele na Mszę św. i obiad pielgrzymi z Kruszwicy.

4. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za ofiary składamy Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy poświęceniu pojazdów z przeznaczeniem na środki transportu dla misjonarzy. Na ten cel przesłaliśmy ofiarę w wysokości 1200 zł.
  1. Niech lektura prasy katolickiej pomaga nam wzrastać w wierze. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego można przeczytać m.in. o tym, jak radzić sobie z konfliktami w małżeństwie. Gość Niedzielny pisze o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego.