Ogłoszenia parafialne – 14 lipca 2019 r.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  1. Nasz parafianin o. Janusz Brzozowski, werbista posługujący obecnie w Pieniężnie, przeżywa dziś w swojej rodzinnej parafii Jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich. Otaczamy ks. Jubilata naszą modlitwą.
  1. We wtorek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji s. Czesławy z racji przypadających imienin.
  1. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W niedzielę 21 lipca po Mszach Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów i ich użytkowników. Wesprzemy także polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez złożoną przy poświęceniu ofiarę w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr.
  1. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Do nabycia prasa katolicka.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przesyłane na konto parafii oraz indywidualne wpłaty. We wrześniu mają być gotowe wyniki badań architektoni-cznych i konserwatorskich kaplicy na cmentarzu, wyznaczające zakres i kolejność prac remontowych. Przy naszym kościele, w związku z nachyleniem się krzyża na kaplicy św. Teresy, sprawdzono stan całego dachu. Okazuje się, że jest konieczny remont gdyż w wielu miejscach blacha skorodowała a także pojawiły się szczeliny. Potrzeba podjąć działania naprawcze.