44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia parafialne – 19 maja 2019 r.

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem po mszy św.
 3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach.
 4. W dniu wczorajszym ks. arcybiskup wyświęcił 7 nowych diakonów. Uroczystość święceń kapłańskich odbędzie się w najbliższą sobotę. Modlitewnej pamięci polecamy 9 kandydatów do kapłaństwa. Mija pierwsza rocznica święceń kapłańskich ks. Mateusza. W jego intencji będziemy się modlić w niedzielę 26 maja o godz. 10.00.
 5. Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w ramach Bełchatowskich Dni Rodziny zaprasza na konferencję „Wolni i nierozerwalni” dotyczącą współczesnych zagrożeń rodziny. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w najbliższą sobotę 25 maja o godz. 11.00 w parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie.
 6. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze.
 7. Każdego roku na Polach Lednickich gromadzi się młodzież na modlitewne czuwanie. Organizujemy z parafii wyjazd na to spotkanie 1 czerwca.
 8. Parafia w Chabielicach organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach 1 – 9 lipca.
 9. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.
 10. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii. Ostatnio udało się wyremontować grotę Matki Bożej z Lourdes dzięki staraniu jednej z rodzin, za co serdecznie dziękujemy. Trwają badania architektoniczne i konserwatorskie przy kaplicy św. Barbary celem ustalenia harmonogramu prac restauratorskich.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”. Przewodnik Katolicki przedstawia postać założyciela wspólnoty Arka, który odmienił życie osób z niepełnosprawością intelektualną.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Pawła Kulińskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram