Ogłoszenia parafialne – 21 kwietnia 2019r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
  1. Msze Św. dzisiaj o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce. Po Mszy św. o godz. 10.00 odmówimy różaniec za chrześcijan w Syrii w obecności relikwii św. Bakhity.
  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszach Św. wieczornych.
  1. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy czynnie uczestniczyli w liturgii tych dni. Dziękujemy osobom, które podjęły się trudu posprzątania na święta świątyni i pomagały przy dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty. Dziękujemy panu kościelnemu i siostrom. Dziękujemy tym, którzy adorowali Pana Jezusa w Grobie Pańskim a wśród nich szczególnie strażakom i członkom Orkiestry. Dziękujemy ministrantom, naszemu parafialnemu chórowi. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  1. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego. Od dzisiaj w parafiach archidiecezji łódzkiej rozprowadzany jest również Przewodnik Katolicki z dodatkiem łódzkim, pokazującym życie naszego lokalnego Kościoła.
  1. Parafia nasza otrzymała życzenia świąteczne, które napłynęły od Wójta Gminy, parlamentarzystów, Ks. Rektora WSD oraz księży i pielgrzymów Ziemi Lubawskiej.