Ogłoszenia parafialne – 14 kwietnia 2019r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
  1. Zakończyliśmy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Możemy jeszcze zgłaszać adresy osób, które chciałby przed świętami przyjąć Komunię św. w domu.
  1. Dziś obchodząc XXXIV Światowy Dzień Młodzieży łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  1. Nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 16.15.
  1. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Ciemnicę i Grób Pański będziemy dekorować we wtorek i środę.
  1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00.
  1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w WIELKI PIĄTEK wraz z nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia zostanie odprawione o godz. 15.00. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Zachęcamy do adoracji do godz. 22.00 podczas której odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Druhów Strażaków prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie.
  1. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 rano będziemy się wspólnie modlić poranną modlitwą Kościoła: jutrznią i godziną czytań.
  1. WIELKA SOBOTA jest dniem cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Błogosławienie pokarmów w kościele od godz. 8.30 do 11.00, a potem święcenie w domach (według porządku umieszczonego w gablocie). W sobotni wieczór o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Przynieśmy ze sobą świece. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa.
  1. W niedzielę ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO na uroczystą procesję i Mszę św. rezurekcyjną o godz. 6.00 zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, Asystę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, Orkiestrę i strażaków. Następne Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.00, 12.00 i o 17.00.
  1. Wyjazd na Misterium Drogi Krzyżowej do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Czwartek o godz. 22.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą Udało się wyposażyć prezbiterium w ławki dla ministrantów i siedzenia dla kapłanów oraz pulpit. Wykonano nowe drzwi z dwóch stron ołtarza. Koszt tych prac to 40 tys. zł. Zainstalowno także nowe mikrofony.
  1. Są jeszcze do nabycia kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek w ramach wielkanocnej akcji Caritas.
  1. Lektura prasy katolickiej może nam pomóc lepiej przeżywać wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do nabycia Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy. Caritas Archidiecezji Łódzkiej wydała kolejny numer bezpłatnej gazety „Bez Reszty”. Można ją pobrać ze stolika pod chórem.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta Cyzmana. Wieczny odpoczynek…