Ogłoszenia parafialne – 7 kwietnia 2019r.

1. Od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Towarzyszy nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. W naszej parafii rozpoczynamy czas wielkopostnych rekolekcji. Będą to także rekolekcje szkolne (poniedziałek, wtorek, środa). Spotkania rekolekcyjne w kościele dla młodszych uczniów szkoły podstawowej będą o godz. 9.00, dla starszych i młodzieży o godz. 11.00. Dla dorosłych o godz. 17.00 i 18.30. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu we wtorek dla uczniów od godz. 9.00, dla dorosłych od 16.30. Skorzystajmy z tego czasu łaski i nawrócenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Rekolekcjom przewodniczy ks. Paweł Gabara, posługujący w parafii św. Franciszka w Łodzi. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablocie. Przez dni rekolekcji będzie także msza św. o godz. 7.00.
  2. W najbliższy piątek odprawimy nabożeństwo Drogi krzyżowej, przechodząc ulicami Szczercowa. Tego dnia nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci i dorosłych w kościele. Msza św. o godz. 18.00 a po niej wyruszymy do 14 stacji rozważając mękę Pańską. Przynieśmy ze sobą świece.
  3. Przekazujemy także zaproszenie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Parzna. Długość trasy liczy ponad 40 km. Dokładniejsze informacje o tym wydarzeniu znajdziemy w gablocie.
  4. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania udaje się do Łodzi by wziąć udział w Marszu dla Jezusa.
  5. Zapisujemy chętnych na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą oraz do puszek na  kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płyta z filmem „Ignacy Loyola”- to doskonale opowiedziana historia życia założyciela Jezuitów