Ogłoszenia parafialne – 31 marca 2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  1. Po zmianie czasu Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17.30 i 18.00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15.
  1. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek od 17.00. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.15 przed Droga Krzyżową. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi oddamy w sobotę po mszy św. wieczornej.
  1. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. Przed nami rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 7 kwietnia, a zakończymy w środę. We wtorek dzień spowiedzi. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Paweł Gabara. W piątek 12 kwietnia odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Szczercowa.
  1. Zachęcamy odważnych parafian do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z Parzna kilkoma trasami. Szczegóły znajdziemy w gablocie oraz w Internecie.
  1. W Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się spotkanie dedykowane dla rodzin. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bezpłatne bilety i program można odebrać w zakrystii.
  1. Organizujemy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej. Zapisy chętnych w zakrystii.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Fundusz Obrony Życia (zebraliśmy 500 zł.). Są do nabycia kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek. Od dzisiaj możemy przekazywać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. Nowy numer Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów są do odebrania w zakrystii.