Ogłoszenia parafialne – 24 marca 2019 r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
  1. W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na wieczornej mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji – dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko nienarodzone a matkom w stanie błogosławionym i zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Dzisiaj w Dzień Świętości Życia odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i modlitwy za zmarłych. Po raz szósty z inicjatywy Ojca św. odbędzie się wielkopostna całodobowa adoracja Najświętszego sakramentu połączona ze spowiedzią – “24 godziny dla Pana”. Najbliższe nam spotkanie odbędzie się w Łasku: rozpoczęcie w piątek o godz. 19.00 zakończenie w sobotę Mszą św. o godz. 18.00.
  1. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedziele o godz. 16.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za 2 tygodnie – 7 kwietnia.
  1. W tym roku, 12 kwietnia, po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmie trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalającą oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem pokonując pieszo ponad 40 km. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie oraz na stronie internetowej.
  1. Tego samego dnia odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi spotkanie dedykowane dla rodzin. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bezpłatne bilety na to wydarzenie i program można odebrać w zakrystii.
  1. Tradycyjnie organizujemy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej. Zapisy chętnych w zakrystii.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na wsparcie polskich misjonarzy (zebraliśmy 600 zł.). W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Możemy nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek. Uzyskane ze sprzedaży tych świec środki przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas naszej archidiecezji.
  1. W związku z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz budującego się Domu Seniora w Kaszewicach prosimy emerytów i rencistów, którzy chcieliby to uczynić i mają dziś ze sobą nr Pesel o przyjście po mszy św. do zakrystii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Karaś. Wieczny odpoczynek…