Ogłoszenia parafialne – 17 marca 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Dzięki naszemu wsparciu duchowemu i ofiarności polscy misjonarze głoszą ewangelię o zbawieniu na wszystkich kontynentach. Buduja kościoły, kaplice i sale katechetyczne, w których rozbrzmiewa słowo Boże i modlitwa. Formują katechistów, prowadzą szkoły, bursy, świetlice dla dzieci. Prowadzą liczne ośrodki zdrowia i szpitale. Ich wieloraka służba ubogim i cierpiącym jest możliwa dzięki naszej hojności.
  1. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca: „Różaniec za braci” – modlitwa wspierająca chrześcijan w Syrii po Mszy św. o godz. 10.00 w ramach spotkania dla Żywej Róży. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia – modlitwa adoracyjna na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie ludzi młodych.
  1. W dniu dzisiejszym (17 marca) Ks. Bp Adam Lepa obchodzi 80. urodziny. W osobistych modlitwach pamiętajmy we wdzięcznej modlitwie o dostojnym Jubilacie prosząc dla niego o siły do dalszej posługi Kościołowi Łódzkiemu.
  1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła i naszej archidiecezji. Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
  1. Zachęcamy do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.15. Za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach można uzyskać łaskę odpustu.
  1. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na Mszę św. oraz spotkania formacyjne do parafii św. Stanisława w Bełchatowie dnia 31 marca 2019 r. godz. 18.00.
  1. Arena Rodzin odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi w piątek 12 kwietnia 2019r. od godz. 18.00. Jest to spotkanie dedykowane dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bezpłatne bilety na to wydarzenie i program można odebrać w zakrystii.
  1. Ks. Dziekan z Kaszewic przesyła prośbę o przekazanie 1% podatku na rzecz budującego się Domu Seniora w Kaszewicach: Wskutek zmian w prawie emeryci i renciści mogą łatwiej czynić dobro przekazując 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego bez wypełniania skomplikowanych dokumentów. Kilka tygodni temu przedstawiliśmy Państwu zakres prac w Domu Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach – Dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Renciści i emeryci, żeby przekazać 1% swego podatku na ten cel mogą podać tylko imię i nazwisko, numer Pesel oraz złożyć podpis. Dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa emerytów i rencistów, którzy chcieliby przekazać 1% swego podatku na rzecz Domu Seniora w Kaszewicach, aby w przyszłą niedzielę przynieść ze sobą te dane, a osoba dyżurująca przed kościołem wszystko wypełni w kilka minut. Z góry składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przekażą swój 1% na rzecz Domu Seniora. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henrykę Dyła. Wieczny odpoczynek…