Ogłoszenia parafialne – 10 marca 2019 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15.
  3. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas nowenny i Mszy św.
  4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na pomoc polskim misjonarzom.
  5. Jest to jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. „Różaniec za braci” – modlitwa wspierająca chrześcijan w Syrii po Mszy św. o godz. 10.00 w ramach spotkania dla Żywej Róży. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia – modlitwa adoracyjna na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie ludzi młodych.
  6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie przeżywa 60 – lecie istnienia szkoły. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w najbliższy piątek, 15 marca o godz. 12.00 – Msza św. w kościele a po niej dalszy ciąg świętowania w budynku szkoły.
  7. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas w Drzewocinach zaprasza na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Terminy, koszt udziału oraz szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i ulotkach.
  8. Arena Rodzin odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie dedykowane dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
  9. Rozpoczęła się w naszej parafii Katecheza przedmałżeńska. Spotkania w każdą sobotę o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
  10. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą oraz na wsparcie funduszu Caritas w Środę Popielcową. Bóg zapłać. Przekazujemy prośbę Caritasu o przekazanie mu 1% podatku. Prezbiterium naszego kościoła obok nowej posadzki, ołtarza i ambonki zostało upiększone nowymi ławkami dla ministrantów. W tych dniach w kaplicy na cmentarzu rozpoczęły się badania architektonicze i konserwatorskie mające na celu uzyskanie informacji o stanie zachowania zabytku i zaplanowanie prac restauratorskich. Po wstępnej analizie „lekarze pierwszego kontaktu stwierdzili stan pacjenta jako ciężki, ale rokujący nadzieje na wyzdrowienie. Przeszedł różne choroby, w tym zawał i teraz czeka go długa i kosztowna terapia”.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Niedzielę i artykuł o papieżu Franciszku, w Idziemy przeczytamy wywiad z ks. abp. Grzegorzem Rysiem o przeżywaniu Wielkiego Postu, a Gość Niedzielny pisze o sensie umartwienia i pokuty.