Ogłoszenia parafialne – 3 marca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.
  1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Zachęcamy w do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  2. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Jedną z nich jest jałmużna wielkopostna. Do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek miłosierdzia, które można będzie pobrać z kościoła, odkładamy zaoszczędzone pieniądze, które przeznaczymy na pomoc osobom starszym. Będą także rozprowadzane świece wielkanocne.
  1. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci oraz o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.
  2. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane o godz. 16.15.
  1. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej.
  1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

2. Dnia 15 marca 2019 r. zostanie zakończona możliwość wypełniania ankiety związanej z Synodem Archidiecezji Łódzkiej. Zachęcamy jeszcze do jej wypełnienia. Po zamknięciu ankiety rozpocznie się proces jej analizy naukowej. Przypominamy, że ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
  3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na konferencję: „Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary…”, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Temat podejmą Ks. Abp Grzegorz Ryś i terapeuci: Monika i Marcin Gajdowie. Zapisy do 30 marca na stronie łódzkiej Oazy.
  1. Pani Sołtys Szczercowa przypomina o kończącym się, 15 marca, terminie płatności I – raty podatku rolnego i od nieruchomości.
  2. W imieniu dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szczercowie zapraszamy do udziału w V Międzygminnym Konkursie „Igłą Malowane”. Prace należy składać do 5 kwietnia w świetlicy szkolnej przy ul. Rzecznej.
  3. Serdeczne dziękujemy za czynne włączenie się w akcję zbiórki elektroodpadów. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary w ramach tacy gospodarczej. W minionym tygodniu zamontowano w prezbiterium nowy ołtarz, ambonkę i podstawę pod krzyż.
  4. Dziś o godz. 13.30 msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a jutro o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla ich rodziców. W pierwszy czwartek miesiąca godzina święta od 16.00 i modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele.
  5. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam głębiej przeżywać czas Wielkiego Postu. Jest do odebrania w zakrystii nowy numer Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.