Ogłoszenia parafialne – 27 stycznia 2019r.

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.
  1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. Dziś nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 16.30.
  1. W najbliższą środę na nowennie i mszy św. będziemy polecać naszych bliskich zmarłych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiaca. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 podczas adoracji. Chorych odwiedzimy przed południem. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przed mszą św. wieczorną.
  1. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii podczas mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa pierwszosobotniego.
  1. Dobiega końca tegoroczna kolęda. W najbliższe dni odwiedzimy:

Poniedziałek 28 stycznia – ul. Łaska

Wtorek 29 stycznia – ul. Żeromskiego i ul. Konopnickiej

Środa 30 stycznia – ul. Poniatowskiego, ul. Źródlana, ul. Rzeczna, ul. 3 Maja (1 kapłan) oraz ul. Cmentarna, ul. Cicha, ul. św. Floriana, ul. Targowa, (1 kapłan)

Czwartek 31 stycznia – kolęda uzupełniajaca

Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt.

1. W naszej archidiecezji trwa Synod Duszpasterski, który w roku 2020 poświęcony będzie tematowi parafii. Zachęcamy do wypełnienia internetowej ankiety dotyczacej parafii. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach pod chórem, w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii i Archidiecezji Łódzkiej.  www.bit.ly/ankieta-parafia
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny z pięknym filmem „Bóg nie umarł 2”. Jest także nowy numer Różańca iTak Rodzinie dla prenumeratorów.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Rudzkiego i Mariannę Mirowską. Wieczny odpoczynek…