Ogłoszenia parafialne – 20 stycznia 2019r

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Różaniec za braci dzisiaj o godz. 16.15
  1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 17.00.
  1. Od wtorku do niedzieli w Panamie będą trwać Światowe Dni Młodzieży w których uczestniczy również delegacja młodych z naszej archidiecezji.
  1. Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek – 21 stycznia: ul. Kazimierza Wielkiego

Wtorek – 22 stycznia: ul. Reymonta, ul. Szkolna, ul. Norwida, ul. Krótka, oraz od godz. 14.00 ul. Narutowicza

Środa – 23 stycznia: ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta (1 kapłan) oraz ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego, ul. Pułaskiego (1 kapłan)

Czwartek – 24 stycznia: ul. Kącik (1 kapłan) oraz ul. Północna i ul. Kwiatowa (1 kapłan)

Piątek – 25 stycznia: ul. Mickiewicza

Sobota – 26 stycznia: ul. Łąkowa i ul. Piotrkowska

W poniedziałek przyszłego tygodnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy ul. Łaskiej,

1. W naszej archidiecezji trwa Synod Duszpasterski, który w roku 2020 poświęcony będzie tematowi parafii. Kuria Metropolitalna Łódzka i socjologowie z Uniwersytetu Łódzkiego przygotowywali ankietę skierowaną do wszystkich wiernych naszej Archidiecezji. Jej wyniki zostaną wykorzystane w opracowaniach naukowych, z których korzystać będą badacze oraz uczestnicy Synodu. Ankieta dotycząca tematu parafii ma formę internetową, jest całkowicie anonimowa i znajduje się pod linkiem: www.bit.ly/ankieta-parafia. Zachęcamy do wypełnienia tej ankiety. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach pod chórem, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, by pogłębiać naszą wiedzę i umacniać wiarę.