Ogłoszenia parafialne – 13 stycznia 2019r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  1. Dziś rozpoczynają się w Kościele Łódzkim Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
  1. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi zaprasza w sobotę 19 stycznia o godz. 19.00 na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw borykajacych się z brakiem dziecka – ABRAHAM I SARA.
  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek – 14 stycznia: ul. Częstochowska (od Kozłówek)

Wtorek – 15 stycznia: ul. Piłsudskiego (od Łaskiej do Kilińskiego)

Środa – 16 stycznia: ul. Piłsudskiego (między Łaską a trasą) i ul. Zachodnia

Czwartek – 17 stycznia: ul. Praga (między Łaską a Kościuszki)

Piątek – 18 stycznia: ul. Praga (między Łaską a Częstochowską) oraz ul. Wschodnia, ul. Południowa, ul. Leśna

Sobota – 19 stycznia: ul. Akacjowa, ul. Wiśniowa, ul. Jarzębinowa, ul. Klonowa, ul. Lipowa (1 kapłan) oraz ul. Kopernika, ul. 11 Listopada, ul. Polski Sierpień (1 kapłan)

W poniedziałek przyszłego tygodnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy ul. Kazimierza Wielkiego.

1. Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca – wspólne nieszpory o godz. 16.30.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziecko to skarb – to temat przewodni Niedzieli. O chrzcie jako bramie sakramentów przeczytamy w Gościu Niedzielnym, w którym znajdziemy także modlitwę męża za żonę.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Chlebowską. Wieczny odpoczynek…