Ogłoszenia parafialne – 30 grudnia 2018r.

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni Nowego Roku.
  1. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. o godz. 8.00. 10.00, 12.00 i 17.00. Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Podczas Godziny świętej w czwartek od 16.00 będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  1. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Tego dnia spowiedź święta od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na sobotnią Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo.
  1. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Św. Kadzidło i kredę, będzie można nabyć u ministrantów. Zapraszamy także tego dnia do licznego udziału w wspólnym, rodzinnym kolędowaniu, które rozpocznie się o godz. 15.00 w sali OSP – ul. Mickiewicza. Spotkajmy się, aby zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wraz z naszym chórem parafialnym, dziećmi i młodzieżą z terenu naszej gminy oraz z kapelą „Chłopaki Szczercowiaki”.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w dniu wczorajszym przyjęli do swych domów 13 grup Kolędników Misyjnych. Dziękujemy za otwarte serca i drzwi, za radość i życzliwość. W imieniu dzieci z Burundi i Rwandy dziękujemy za złożone dla nich ofiary. Dziękujemy wszystkim opiekunom grup, za dyspozycyjność i poświecony czas. Dziękujemy rodzicom naszych kolędników za przygotowanie pięknych strojów, za gotowość podwiezienia dzieci na konkretne miejsca, za przygotowanie posiłków. Największe podziękowania należą się samym kolędnikom za ich wrażliwe serca i konkretne zaangażowanie w pomoc potrzebującym rówieśnikom w Afryce. Wszystkich kolędników zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 5 stycznia o godz. 12.00.
  2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

poniedziałek, 31 grudnia – Kozłówki,

środa, 2 stycznia – Niwy,

czwartek, 3 stycznia – Podżar, Szubienice, Żabczanka, Lubośnia, Józefina,

piątek, 4 stycznia – Zagadki,

sobota, 5 stycznia – Grudna.

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00

1. Są do nabycia kalendarze Caritas jako cegiełki na wsparcie rodzin w Syrii.
  1. Nowy numer Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów są do odebrania w zakrystii.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Franciszkę Kresowiak. Wieczny odpoczynek…