Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2018r

1. Dzisiejsze święto ukazuje nam nie tylko przykład niezachwianej wiary pierwszego męczennika, św. Szczepana, ale prawdę o chrześcijańskim życiu. Radość płynąca z Bożego narodzenia musi prowadzić nas do jeszcze gorliwszej wierności Zbawicielowi.
  1. W piątek, w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci. Jak już było zapowiedziane, tego dnia na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św.
  1. Dzieci związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi odwiedzają w tym światecznym czasie domy, kolędują i kwestują na rzecz potrzebujących rówieśników. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Dzieci z naszej parafii podejmą również posługę Kolędników Misyjnych w sobotę 29 grudnia od godz. 11.00 do 14.00 i pragną odwiedzić rodziny mieszkające w: Marcelowie, Rudzisku, Kościuszce, Podkluczu, Trakcie Puszczańskim oraz przy ulicach: Praga, Piotrkowska, Żeromskiego, Piłsudskiego (od Kilińskiego do Łaskiej), Rzeczna, 3 Maja, Kilińskiego i Głowackiego.
  1. Najbliższa niedziela –  święto Świętej Rodziny z Nazaretu – będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.
  1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od piątku 28 grudnia. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się i podzielenia się życiem rodziny w duchu wiary i wspólnej modlitwy. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do religii.  Ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.

Program kolędy:

piątek, 28 grudnia – Bednarze i Brzezie

sobota, 29 grudnia – Kościuszki i Kościuszki pod lasem

poniedziałek, 31 grudnia – Kozłówki

Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00

1. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy.