Ogłoszenia parafialne – 23 grudnia 2018r

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach.
  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7.00. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. O północy przyjdźmy na Pasterkę by na wzór pasterzy betlejemskich z radością powitać Nowonarodzonego Zbawiciela. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy wspólne śpiewanie kolęd w świątyni.
  3. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.
  4. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci. Tego dnia na Eucharystię o godz. 17.00. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które przyjęły sakrament chrztu św. w tym mijającym roku – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
  5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od piątku 28 grudnia.
  6. Dziękujemy bardzo serdecznie parafianom, którzy zaangażowali się w dzieło przedświątecznego posprzątania naszej świątyni oraz pomogły przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła. Dziękujemy za ofiarowanie pięknych choinek. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Kościelnego oraz sióstr za włożony trud. Bóg zapłać. Cieszymy się, że udało się przed świętami położyć granitową posadzkę na której w styczniu umieszczony będzie granitowy ołtarz i ambonka oraz krzyż. Wykonywane są także nowe drewniane siedzenia.
  7. Zakończyła się roznoszenie opłatków do naszych domów. Siostry serdecznie dziękują za przyjęcie i miłe spotkania oraz za złożone ofiary. Można jeszcze nabyć opłatki w zakrystii. Są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Dzisiaj odbywa się kiermasz ozdób świątecznych oraz słodkości z przeznaczeniem uzyskanych środków materialnych na wsparcie rodzin w zniszczonej wojną Syrii. Zachęcamy także do nabycia jako cegiełek Kalendarzy Syryjskich na 2019 r.
  9. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa przekazaliśmy 800 zł. zebrane do puszek 8 grudnia i w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
  10. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie w sobotę 12 stycznia 2019r o godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl
  11. Polecamy świąteczne podwójne numery Niedzieli z płytą i śpiewnikiem kolęd a także Kalendarzem oraz Gościa Niedzielnego z tekstem Ewangelii i modlitwą na wieczerzę wigilijną. Mały Gość dla dzieci z piękną ikoną Matki Bożej i modlitwą.