Ogłoszenia parafialne – 16 grudnia 2018r.

1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do  udziału w liturgii najbliższych dni, szczególnie mszy św. roratnich a także do rodzinnej modlitwy w domach.
  1. W piątek na roraty o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z lampionami. Podsumujemy tegoroczne spotkania.
  2. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. W czwartek przed południem odwiedzimy chorych w ich domach. Do spowiedzi św. można jeszcze przystąpić po mszach św. wieczornych w tym tygodniu.
  3. Siostry kontynuują roznoszenie opłatków. W tym tygodniu odwiedzą rodziny:
    Poniedziałek – 17 grudnia – ul. Mickiewicza, Podklucze (przy głównej drodze), Załuże z ulicą Północną i Kwiatową
    Wtorek –  18 grudnia – Podklucze (pozostała część), Lubośnia i Trakt Puszczański
    Środa – 19 grudnia – Zagadki i ulice: Klonowa, Jarzębinowa, Wiśniowa, Akacjowa, Lipowa, Kopernika, 11 Listopada i Polskiego Sierpnia
    Czwartek – 20 grudnia – ulice: Głowackiego, Pułaskiego, Kilińskiego, Żeromskiego, Poniatowskiego, Konopnickiej, Źródlana, Targowa, św. Floriana i 3 Maja.
  1. Przedświąteczne sprzątanie kościoła, ubieranie choinek i przygotowanie żłóbka, planujemy w czwartek, piątek i sobotę po mszach wieczornych. Zapraszamy do pomocy wszystkie osoby chętne.
  2. Zachęcamy do nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  3. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na potrzeby Kościoła na Wschodzie przekazaliśmy 750 zł.
  4. W ubiegłym roku nasza parafia brała udział w akcji Caritas: „Rodzina – Rodzinie”, i przez wiele miesięcy przekazywała pomoc potrzebującej rodzinie syryjskiej. Chcemy kontynuować to dzieło poprzez modlitwę w ramach nowej akcji „Różaniec za braci” i przekazywanie nadal ofiar dla potrzebujących w Syrii. Zapraszamy od dziś, w każdą III niedzielę miesiąca, na modlitwę różańcową o godz. 16.15 oraz do nabycia Kalendarzy Syryjskich na 2019 rok, będących cegiełką wspierającą poszkodowanych w wyniku wojny. Za tydzień odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych z przeznaczeniem uzyskanych środków materialnych na ten sam cel.
  5. Przekazujemy zaproszenie do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie 12 stycznia (sobota) 2019 roku o godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta z melodiami najpiękniejszych kolęd.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Lucynę Kusiak.Wieczny odpoczynek…