Ogłoszenia parafialne – 9 grudnia 2018r

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. Przed nami Adwentowy Dzień Skupienia połączony ze spowiedzią w najbliższy piątek 14 grudnia. który poprowadzi ks. Krzysztof Górski. Msze św. tego dnia o godz. 10.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź od 9.30 i od 16.30. Przyjadą zaproszeni kapłani z dekanatu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego czasu nawrócenia, by z czystym sercem oczekiwać przyjścia Jezusa. Można zgłaszać adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.
  3. Adwentowe Msze św. roratnie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy z zapalonymi lampionami.
  4. Choć po dziesięcioleciach przymusowej ateizacji, niszczenia świątyń i prześladowania księży Kościół katolicki w krajach byłego Związku Radzieckiego się odrodził to jednak wciąż potrzebuje wsparcia. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone do puszek ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.
  5. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy oddali życie za jej wolność. Udamy się także w procesji na cmentarz – pod pomnik poświęcony pamięci o ofiarach stanu wojennego.
  1. Dziś o godz. 16.30 odśpiewamy Nieszpory niedzielne. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00
  2. Siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek – 10 grudnia – ul. Praga (od Kościuszki do ul. Częstochowskiej)
Wtorek – 11 grudnia – Kościuszki (pod lasem) i Kościuszki (od końca do ul. Praga), Kozłówki, ulice: Piaskowa, Leśna, Mokra i Południowa
Środa – 12 grudnia – Brzezie, Bednarze, ulice: Kącik, Wschodnia, Słoneczna
Czwartek – 13 grudnia – Niwy
Sobota – 15 grudniaul. Piotrkowska (od Podklucza do centrum),
ul.
Cmentarna, ul. Cicha, Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina

1. Zachęcamy do lektury adwentowych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy.
  2. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom