Ogłoszenia parafialne – 2 grudnia 2018r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  1. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Na progu Adwentu chcemy powierzać wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin Bogu. Zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej na Wieczór Uwielbienia.
  1. Dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 13.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Jutro wieczorem w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla ich rodziców.
  1. Udział we Mszach św. roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 ze szczególnym udziałem dzieci, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do czuwania. Przynosimy świece i lampiony.
  1. We wtorek w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej patronki
    i oddania jej wstawiennictwu całej naszej rodziny parafialnej. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i procesję poprowadzi ks.Robert Arndt. Wcześniej o godz. 10.00 msza św. w kaplicy na cmentarzu, będą jeszcze msze św. w kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji: s. Barbary Smorul i s. Barbary Stachiewicz z racji imienin.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Godzina święta we czwartek od 16.00. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz. 15.00 podczas adoracji. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
  1. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. ku czci Matki Bożej o godz. 7.00. 10.00 i 17.00. Zachęcamy także do modlitwy w południe od godz. 12.00 do 13.00 w ramach Godziny Łaski. Matka Boża w czasie jednego z objawień powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaskidla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”. Zapraszamy na wspólną modlitwę do kaplicy sióstr bądź do osobistej modlitwy w domu.
  1. Zachęcamy chętne małżeństwa do włączenia się do wspólnoty Domowego Kościoła. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  1. Siostry rozpoczynają roznoszenie poświęconych dziś w kościele opłatków na stół wigilijny według następującego porządku: (od godz. 9.30)

Poniedziałek – 3 grudnia –  ul. Piłsudskiego, ul. Zachodnia

Środa – 5 grudnia – Marcelów, Rudzisko, Kolonia Szczercowska, Grudna, ul. Strumykowa

Czwartek – 6 grudnia – ul. Łaska, ul. Tenusa, ul. Narutowicza, ul. Wąska, ul. Szkolna, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Norwida, ul. Krótka, ul. Reymonta, ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta

Piątek – 7 grudnia – ul. Częstochowska (do mostu), ul. Rzeczna

1. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  2. Parafia w Kaszewicach organizuje pielgrzymkę samolotem do Barcelony i Lourdes na przełomie maja i czerwca przyszłego roku.
  3. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. Składamy podziękowanie za złożone dziś ofiary w ramach tacy gospodarczej.
  5. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam lepiej przeżywać czas adwentu.