Ogłoszenia parafialne – 25 listopada 2018 r.

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci.
  2. Dziś po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa, a o godz. 16.30 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
  3. Zebranie katechetów odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. W środę na nowennie i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych.
  5. W najbliższy piątek przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.
  6. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy po mszy św. wieczornej.
  7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Hasłem nowego roku duszpasterskiego będą słowa „W mocy Bożego Ducha”. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię zapraszamy na refleksję nad Ewangelią w każdą sobotę po mszy św. wieczornej do Domu Parafialnego.
  8. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary. 4 grudnia-we wtorek, suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego w niej udziału. Wcześniej o godz. 10.00 w kaplicy na cmentarzu odprawimy Eucharystię w intencji założycieli naszej parafii, budowniczych i ofiarodawców.
  9. Zachęcamy do włączenia się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.
  10. Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.
  11. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – kalendarz ścienny na rok 2019. Jest do odebrania kolejny numer Różańca dla prenumeratorów.
  12. Tradycyjnie w niedzielę Chrystusa Króla ofiary złożone na tacę przeznaczone są na WSD w Łodzi. W imieniu Rektora i kleryków serdecznie za nie dziękujemy. Spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi odbędzie się w najbliższą sobotę 1 grudnia.
  13. Trwaja prace w prezbiterium. W minionym tygodniu wykonano wylewki pod schody. Teraz kolej na instalację ogrzewania podłogowego, a w grudniu położenie kamiennej posadzki z ołarzem i ambonką według zatwierdzonego przez Komisję Kurialną planu przebudowy naszego prezbiterium.
  14. Pomódlmy się za zmarłego śp. Sławomira Kurzyńskiego. Wieczny odpoczynek…