Ogłoszenia parafialne – 18 listopada 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi II Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa psalmu: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). “Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi” – zaapelował Ojciec Święty w specjalnym orędziu. Bardzo serdecznie dziękujemy za dary serca złożone w obficie wypełnionych torbach z produktami, które będziemy przekazywać potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” Caritas Archidiecezji Łódzkiej budowany w Kaszewicach.
  2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego, scholi i sióstr organistek, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za samorząd naszej gminy rozpoczynający prace w nowej kadencji. Msza św. w najbliższy wtorek o godz. 10.00
  5. Zebranie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
  6. Parafia nasza otrzymała Dyplom Wdzięczności za przekazanie ofiary na pojazdy misyjne w wysokości 1050 złotych w ramach Akcji św. Krzysztof 2018 – 1 grosz za 1 km. szczęśliwej jazdy, które złożyliśmy przy lipcowym poświęceniu pojazdów.
  7. Składamy podziękowanie za ofiary zebrane 2 tygodnie temu na tacę gospodarczą. Rozpoczęliśmy prace przebudowy prezbiterium. Najpierw przygotowujemy podłoże, wyrównujemy poziomy. Chcemy zamontować instalację pod ogrzewanie podłogowe. Następny etap to położenie granitowej posadzki i umieszczenie na niej marmurowego ołtarza z ambonką. Odwiedzając ostatnio nasz cmentarz mogliśmy zobaczyć nowe parkingi, które zostały wykonane dzięki staraniu Urzędu Gminy. Na ręce pana Wójta składamy serdeczne podziękowania za tę tak potrzebną inwestycję. Dziękujemy także za dwukrotne użyczenie podnośnika niezbędnego przy wymianie okien w kościele.
  1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć tradycyjne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  3. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Elżbiety Domańskiej – polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.
  4. Gościmy dziś w naszej parafii Celinę i Stefana Mokrzyńskich z Bełchatowa, którzy pragną podzielić się świadectwem swej przynależności do ruchu oazowego Światło – Życie – Kościoła Domowego.