Ogłoszenia parafialne – 11 listopada 2018 r.

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy z dzisiejszej Ewangelii, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego.
  2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. W ramach naszych lokalnych obchodów Święta Niepodległości o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, następnie  program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego chóru oraz złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej. O godz. 16.30 odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny.
  3. Grupy rodzinne AL._ANON zapraszają wszystkich zainteresowanych mających problemy z powodu nadużywania alkoholu przez bliskie im osoby na mityng informacyjny, który odbędzie się we wtorek, 13 listopada o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
  4. Tylko kilkuosobowa delegacja z naszej parafii uczestniczyła we Mszy św. podczas której s. Jana złożyła śluby wieczyste w rodzinnej parafii na Ukrainie. Zapraszamy więc w najbliższą środę na nowennę i Eucharystię dziękczynną w której obejmiemy modlitwą naszą siostrę organistkę.
  5. P. Sołtys Szczercowa przypomina, że 15 listopada upływa termin płatności IV raty podatku rolnego i od nieruchomości.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która w dużej mierze poświęcona jest tematowi 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Niedziela publikuje ekskluzywny wywiad z Prezydentem Andrzejem Dudą.
  2. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tym dniu ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” Caritas Archidiecezji Łódzkiej budowany w Kaszewicach. Wypełnione żywnością lub artykułami chemicznymi torby charytatywne przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy w tym tygodniu do kancelarii parafialnej.