Ogłoszenia parafialne – 4 listopada 2018r

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
  1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Szczercowie. O godz. 12.00 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, następnie  program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru oraz złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej.
  1. Przypominamy, że jeszcze do czwartku można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza, modlitwy za zmarłych i przyjęcia Komunii św. oraz odmówienia modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 13.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki do modlitwy. Jutro odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców tych dzieci. Kolejne spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania uczniów kl. VII i VIII odbędzie się w najbliższy piątek 9 listopada o godz. 18.00. Tego również dnia o godz. 20.00 nabożeństwo adoracyjne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. Łódzka CARITAS przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Papierowa torba dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada do kancelarii parafialnej.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja z Bełchatowa organizuje pielgrzymkę do Torunia 1 grudnia na uroczystość 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegóły wyjazdu znajdziemy w gablocie przed kościołem.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Mały Gość dla dzieci oraz Różaniec dla prenumeratorów.