Ogłoszenia parafialne – 30 września 2018r

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w swych objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zapraszamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dzieci będą otrzymywać obrazki przybliżające historię objawień Matki Bożej w Lourdes.
  1. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, najlepszego Nauczyciela.
  2. Rodzina franciszkańska na całym świecie, do której należą także siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, zgodnie z wielowiekową tradycją, spotyka się w wigilię wspomnienia św. Franciszka na nabożeństwie zwanym “Transitus”; upamiętnia ono śmierć Biedaczyny z Asyżu. Nasze siostry zapraszają na takie nabożeństwo w środę 3 października o godz. 19.30.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Św. wieczornej, którą poprzedzi Godzina święta o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Jest to wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpocznie się adoracja Najświetszego Sakramentu. Do chorych udamy się przed południem.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa różańcowego.
  6. 7 października o godz. 7.30 wyrusza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę z racji wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Można się jeszcze zapisać u p. Pelagii Pietruszki.
  7. Dziś po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców a w przyszłą niedzielę o tej samej porze zapraszamy uczniów klas VII i ich rodziców na spotkanie dotyczące rozpoczęcia przygotowań do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  8. Przekazujemy zaproszenie na Koncert Uwielbienia „Ogrody Pana”, który odbędzie się w sobotę, 6 października o godz. 19.00 w ogrodach parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie.
  9. I Łódzki Kongres Św. Faustyny odbędzie się w dniach 4 i 5 października w parafii Św. Faustyny w Łodzi. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżacych numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy przeczytamy o rozpoczynajacym się w Rzymie synodzie młodych, o św. Teresie , która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba oraz o wizycie papieża Franciszka na Litwie. Jest także nowy numer Różańca.