Ogłoszenia parafialne – 23 września 2018r.

1. Dzisiaj przypada 50 rocznica śmierci ojca Pio. Na stoliku pod chórem znajdziemy karteczki z myślami tego świętego.
  2. W środę na nowennie i mszy św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych.
  3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września – w najbliższy piątek, o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Miejscem naszej modlitwy będzie skrzyżowanie ul. Częstochowskiej z ul. Kącik i ul. Praga.
  4. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  5. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pragnących przystapić do I Komunii św. a w przyszłą niedzielę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po mszy św. o godz. 17.00.
  6. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w działalnośc grup i zespołów dla własnej formacji i umacniania przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii istnieje ich kilka: Boże nutki i grupa misyjno – liturgiczna spotykaja się w piątki o godz. 16.00, schola młodzieżowa w soboty o godz. 10.00, a ministranci o godz. 11.00. W piątki wieczorem o godz. 19.00, odbywają się spotkania formacyjne dla młodzieży. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię wznawiamy Spotkania Biblijne. W każdą sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na refleksję nad Ewangelią.
  7. Siostry po wakacjach zapraszają na adorację do swojej kaplicy codziennie od godz. 15.00 do 17.00, a w soboty od 8.00 do 10.00
  8. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w niedzielę 7 października w związku ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  9. Parafia św. Faustyny w Łodzi oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii AŁ serdecznie zapraszają wszystkich na I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się w dniach 4 i 5 października br. w parafii Św. Faustyny w Łodzi przy Placu Niepodległości. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego, koncert ewangelizacyjny.
  10. Pani Sołtys Szczercowa przekazuje informację o zebraniu sołeckim i spotkaniu z wójtem w najbliższy czwartek, 27 września o godz. 18.00 w aulii szkoły przy ul. Rzecznej 7
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów i znajdziemy tekst modlitwy za księży. Niedziela i Idziemy podejmują aktualne tematy związane z życiem ludzi wierzących. Jest do nabycia Kalendarz Rolników.