Ogłoszenia parafialne – 16 września 2018r

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów, by służyli prawdzie.
  3. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  4. 18 września przypada święto patrona dzieci i młodzieży w Polsce – św. Stanisława Kostki. W tym roku mija 450 lat od Jego śmierci. We wtorek na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas pierwszych rozpoczynających naukę w szkole. Poświęcimy ich tornistry i pobłogosławimy na trud zdobywania wiedzy.
  5. W piątek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – patrona ks. Mateusza. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Solenizanta.
  6. Rozpoczynamy w parafii przygotowania do przyjęcia I Komunii św. uczniów z III klas – Msza św. i spotkanie dla nich i dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 23 września o godz. 10.00.
  7. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii istnieje kilka grup, które zapraszają do siebie nowe osoby: Boże Nutki i grupa misyjno – liturgiczna spotykać się będą w piątki o godz. 16.00, Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci mają swoje zbiórki w soboty o godz. 11.00. W piątki wieczorem o godz. 19.00, odbywają się spotkania formacyjne dla młodych. Pierwsze spotkania już w najbliższym tygodniu. Zachęcamy do włączenia się do tych grup, aby móc wartościowo spędzać czas.
  8. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w niedzielę 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  9. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary składamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na łamach Niedzieli przeczytamy o uzdrowionym za wstawiennictwem świętych pastuszków z Fatimy Brazylijczyku, który z rodzicami i siostrą przyjechał do Polski, by opowiedzieć o cudzie, którego doświadczył.