Ogłoszenia parafialne – 9 września 2018r

1. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość odpustową Narodzenia NMP połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Serdecznie dziękujemy za modlitwę podczas 40 – godzinnego nabożeństwa adoracyjnego oraz za liczny udział w sobotnich uroczystościach. Dziękujemy szczególnie tym, którzy włożyli niemały trud w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, chlebów i ciast. Dziękujemy asyście, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi, orkiestrze i strażakom.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj obchody Tygodnia Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. Temat ten związany jest z problematyką rozeznawania powołania i towarzyszenia dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu drogi zycia. W tej intencji będziemy się modlić przez cały tydzień na mszach św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także do spowiedzi tych uczniów, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego.
  3. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym Eucharystia o godz. 10.00 będzie przeznaczona szczególnie dla dzieci, które od dziś będą otrzymywać pamiątkowe obrazki.
  4. Zapraszamy katechetów na zebranie jutro w poniedziałek o godz. 19.00
  5. We czwartek 13 września przypada dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją po Mszy św. wieczornej.
  6. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
  7. Siostra Czesława obchodzi w tym roku Jubileusz 50. lat życia w Zgromadzeniu Franciszkanek Misjonarek Maryi. Msza św. dziękczynna w Jej intencji będzie odprawiona w najbliższą sobotę 15 września o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnego dziękowania Bogu wraz z Siostrą Jubilatką za ten przeżyty w zakonie czas.
  8. Osoby, które pielgrzymowały w sierpniu na Jasną Górę w Pielgrzymce Ziemi Łaskiej zaproszone są na spotkanie popielgrzymkowe do parafii Buczek w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  9. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 7 października w związku ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  10. Pani sołtys Szczercowa przypomina, że w połowie września upływa termin płatności III-ej raty podatku rolnego i od nieruchomości.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej. Bóg zapłać. Jutro przyjeżdzają do parafii przedstawiciele firmy wybranej do realizacji projektu modernizacji prezbiterium, aby omówić ostateczny plan prac w kościele.
  12. Zachęcamy do nabycia tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Można także nabyć pięknie wydany i bogaty w treść Kalendarz Rolników na przyszły rok.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb  śp. Janusza Hofmana. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…